Çöküşleri Öngörebilen Analistten 2 Altcoin İçin Ayı Tahmini!

Kripto para piyasası son zamanlarda dalgalı bir seyir izliyor. Bitcoin’in tarihi zirveye çıkması yatırımcıları heyecanlandırırken, analistlerin yorumları da piyasadaki yönü belirlemede önemli rol oynuyor. Ayı görüşleriyle tanınan ve kripto piyasasında söz sahibi olan il Capo of Crypto, son açıklamasında altcoin projeleri Avalanche (AVAX) ve Polygon (MATIC) için sert bir düşüş öngördü. Bu tahmin, yatırımcılar arasında endişe yaratırken, Capo’nun tutan önceki tahminleri de merak konusu oldu.

Il Capo, iki altcoin için düşüş bekliyor

Kripto para piyasası son zamanlarda dalgalı bir seyir izliyor. Bu dalgalanmalar yatırımcıları endişelendirirken, piyasada söz sahibi olan analistlerin yorumları da büyük önem taşıyor. Ayı görüşleriyle tanınan il Capo of Crypto, son açıklamasında Avalanche (AVAX) ve Polygon (MATIC) için sert bir düşüş öngördü.

AVAX, yaşadığı %18’lik yükselişin ardından 56.49 dolardan işlem görüyor. Buna karşın il Capo, AVAX’ın 50 ila 55 dolar arasındaki ana direnç noktasına ulaştığını ve buradan itibaren büyük bir düşüş yaşayacağını iddia ediyor. Analiste göre AVAX fiyatı, 24 dolara kadar gerileyebilir.

Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek fiyat seviyesine çıkmasıyla birçok analist boğa piyasasına giriş yaptığını savunmakta. Fakat, il Capo ayı görüşünden taviz vermiyor. Kısa bir süre önce yaptığı açıklamada tamamen nakitte olduğunu belirtti. Ayrıca herhangi bir kripto paraya short ya da long pozisyonu olmadığını söyledi. Dolayısıyla Capo, yatırımcıları şaşırtmaya devam ediyor.

MATIC de düşüş yaşayacak mı?

il Capo, MATIC’in de 1.25 dolardaki ana direncine ulaştığını belirtiyor. Ardından, bundan sonra 1.01 dolara kadar gerileyebileceğini öngörüyor. MATIC, şu anda 1.17 dolardan işlem görüyor ve son 24 saatte %4’lük bir düşüş yaşadı.

il Capo’nun tahminleri, altcoin piyasasında büyük yankı uyandırdı. Yatırımcılar, bu tahminleri göz önünde bulundurarak yatırımlarını dikkatli bir şekilde değerlendirmeli ve risklerini en aza indirmeye çalışmalıdır. Ancak Kripto para piyasası oldukça değişkendir ve analistlerin tahminleri her zaman doğru çıkmayabilir. Ayrıca yatırımcılar, kendi araştırmalarını yapmalı ve yatırımlarını riske atmadan önce tüm riskleri göz önünde bulundurmalıdır.

Capo’nun önceki tahminleri

Bu sırada, Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi, Capo, önceki tahminleriyle gündeme gelmişti.

  • Daha önce Capo, Bitcoin’in 69.000 dolardan sert bir düşüş yaşayacağını söylemişti. Üstelik 20.000 dolara kadar gerileyebileceğini öngörmüştü. Bitcoin, Capo’nun tahmin ettiği gibi 69.000 dolardan düşüşe geçti ve 20.000 dolara yakın seviyelere kadar geriledi. Ancak bu, oldukça uzun bir süreçte gerçekleşti. Bu nedenle analistin tahminlerine pek kulak asmayan kişiler de var.
  • Ethereum Düşüşü: Capo, Ethereum’un da 4.800 dolardan düşüş yaşayacağını ve 1.700 dolara kadar gerileyebileceğini tahmin etmişti. Ethereum, Capo’nun tahmin ettiği gibi 4.800 dolardan düşüşe geçti ve 1.700 dolara yakın seviyelere kadar geriledi. Bu da Bitcoin’deki düşüş gibi, oldukça uzun bir sürede gerçekleşti.
  • Bitcoin Dip Tahmini: Capo, Bitcoin’in 13.000 dolarda dip seviyesine ulaşacağını ve buradan yukarı doğru bir çıkış yaşayacağını tahmin etmişti. Bitcoin, 13.000 doların altına düşmesine rağmen Capo’nun öngördüğü gibi yukarı doğru bir çıkış yaşayamadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x